Uwaga! Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w kolejnych projektach wymiany młodzieży - zgłoś się do nas! Zapisy przyjmują Profesorowie Andrzej Milewski i Andrzej Nejman.

Wspomnienia z pobytu młodzieży włoskiej w naszej szkole
20-28.10.2007

21.10.07 Dzień wolny. Sami zainicjowaliśmy spotkanie w galerii pomorskiej ,by pograć w kręgle był to trafiony pomysł ponieważ od razu nawiązały się kontakty pomiędzy uczestnikami wymiany.

22.10.07 Spotkanie w szkole z dyrektorem i Samorządem Uczniowskim, zwiedzanie szkoły, zwiedzanie Bydgoszczy, Kino. Cudowny dzień, który rozpoczął się rannym spotkaniem z Panem dyrektorem wzbudził podziw oraz zacieśnił stosunki pomiędzy przedstawicielami obu szkół. Podczas zwiedzania szkoły były dopowiadane anegdoty i pokazywane walory XV LO. Spacer po centrum Bydgoszczy pokazał włoszkom codzienne życie bydgoskiego placu, oczywiście zainteresowanie wzbudzała bydgoska "wenecja". Wspaniały dzień zakończony filmem, który trafił do wszystkich uczestników.

23.10.07 Gdańsk. Długa bardzo bogata w rozmowy polsko-włoskie podróż do pomorskiej stolicy. Na miejscu zwiedzanie wyróżniających Gdańsk monumentów oraz "włoska pizza" w Gdańsku. Była ona pozytywnie i ze smakiem zjedzona przez gości.

24.10.07 Telewizja Polska. Zwiedzanie budynku telewizji Regionalnej-z udziałem wszystkich uczestników wymiany został nakręcony krótki program "talk show" z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jakich na co dzień używają ludzie do produkcji programów, które znajdują się w ramówce kanału. Wieczorem odbyła się potańcówka na szkolnych obiektach oraz karaoke, które okazało sie hitem.

25.10.07 Po porannej zbiórce w szkole cała grup pojechała na spotkanie z Prezydentem Bydgoszczy. Pan Konstanty Dombrowicz przyjął wszystkich bardzo ciepło i pokazał również salę obrad Rady Miejskiej oraz swój własny gabinet, w którym pracuje każdego dnia.

26.10.07 Pokaz grupy Ratowniczo-Obronnej. Wspaniały gościnny występ grupy z XV LO pod przewodnictwem Pana Prof. Sławomira Maciąga wzbudzała duże zaciekawienie wśród rówieśników a dzięki pokazowi okazało się, iż włoska koleżanka także jest ratownikiem.

27.10.07 Zwiedzanie Muzeum Polskiej Kolei Państwowej. Bardzo Interesująca i opiewająca w cudowne doznania podróż w latach istnienia Polskiego PKP.