Uwaga! Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w kolejnych projektach wymiany młodzieży - zgłoś się do nas! Zapisy przyjmują Profesorowie Andrzej Milewski i Andrzej Nejman.

Wizyta młodzieży ze szkoły w Mediolanie w Bydgoszczy

Wizyta naszych uczniów w Mediolanie

Projekty wymiany młodzieży
w Zespole Szkół Nr 5 Mistrzostwa Sportowego

Zespół Szkół Nr 5 Mistrzostwa Sportowego jest szkołą, która od pięciu już lat angażuje się w różnorodne programy międzynarodowe.

Zaczęło się to wszystko od wyjazdu grupy uczniów do Rzymu latem 2002 roku. Sześcioro uczniów naszej szkoły brało udział w projekcie muzycznym, w którym brały udział zespoły z Norwegii, Hiszpanii i z Włoch.

W roku szkolnym 2005/2006 grupa 15 uczniów naszej szkoły brała udział w wymianie ze szkołą w Kortrijk w Belgii. Jesienią 2005 roku pojechaliśmy do szkoły w mały mieście belgijskim. Następnego roku, na wiosnę nastąpiła rewizyta uczniów z Belgii. Podczas tamtej wymiany uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych rzeczy i brać udział w interesujących zajęciach.

W obecnym roku szkolnym 2007/2008 nasza szkoła uczestniczy w projekcie wymiany młodzieży ze szkołą w Mediolanie. Liceo Alessandro Manzoni jest bardzo znaną szkołą językową we Włoszech. Uczniowie tej szkoły gościli u naszych uczniów w październiku 2007. Podczas tygodniowego pobytu zorganizowaliśmy wycieczki do Torunia oraz Gdańska. Uczniowie mogli tez przekonać się, jak funkcjonuje telewizja. Odwiedziliśmy też Prezydenta Bydgoszczy, który oprowadził całą grupę po najważniejszych pokojach swojego urzędu. Na początku marca 2008 gościliśmy z wizytą w Mediolanie.