XX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
Opublikowano dnia 16-04-2012 o godz. 07:07
Opracowanie: SM

W minioną sobotę w budynku Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego odbył się etap rejonowy XX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Do rywalizacji stanęło 8 pięcioosobowych drużyn reprezentujących bydgoskie szkoły średnie. Młodzi ratownicy musieli wykazać swoje umiejętności na 4 stacjach urazowych, gdzie poszkodowani doznali m.in. ataku padaczki, amputacji palca, poparzenia i pęknięcia podstawy czaszki. Drużyny zmagały się również w resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach oraz w teście teoretycznym. Po kilkugodzinnej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentowali Bydgoszcz na etapie okręgowym Mistrzostw 26 maja w Grudziądzu. I tak: I miejsce - XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy II miejsce - Pałac Młodzieży w Bydgoszczy III miejsce - V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy.