Uwaga !
Opublikowano dnia 25-03-2012 o godz. 19:15
Opracowanie: SM

W minioną sobotę 24 marca 2012 w XV LO odbyły się rejonowe eliminacje do V edycji wojewódzkiego konkursu Międzynarodowego Prawa Humanitarnego. W godzinach 8.00-16.00 sześcioosobowe jury oceniało wystąpienia ponad 25 kandydatów z bydgoskich i okolicznych szkół. Prelegenci wygłaszali referaty na następujące tematy: 1. Prawo Humanitarne wobec broni powodującej zbędne cierpienie 2. Ochrona jeńców wojennych w świetle Konwencji Genewskich 3. Międzynarodowy Trybunał Karny wobec jednostek odpowiedzialnych za zbrodnie wojenne Z radością informujemy, że do finału zakwalikowało się 4 uczniów naszej szkoły: Atena Zdanowicz, Anna Stasińska, Karol Musielak oraz Tomasz Wiśniewski. Wszystkich zainteresowanych wystąpieniami naszych reprezentantów zapraszamy 21 kwietnia o godz. 10.00. do sali nr 30.