Pływacy w Katowicach
Opublikowano dnia 09-02-2012 o godz. 16:11
Opracowanie: MR

4 lutego odbyły się zawody pływackie „Silesia Cup”. Startowało w nich 13 pływaków z kl. I i dwoje z kl. III 54 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Wszystkie starty okazały się udane, zawodnicy poprawili swoje życiowe wyniki. Sześcioro z nich stawało na podium. 12 medali w kategorii 13-14 latków wywalczyli: - Andrzej Bodzioch – 2 złote i srebrny - Oskar Jagodziński – złoty, 2 srebrne i brązowy - Paula Kajko – srebrny i brązowy - Dominika Piwko – 3 brązowe Trenerzy: Robert Strzałka i Bartosz Ronkiewicz. Znakomicie wypadła Anna Kozłowska (kl. III 54 Gimn. MS): · na dystansie 50 m st. grzbietowym w finale w kategorii open zajęła 2 miejsce, ustępując miejsca tylko Mai Zawiszewskiej, uczestniczce Mistrzostw Europy Seniorów reprezentującej Śląsk Wrocław. · na dystansie 100 zmiennym zajęła 1 miejsce w finale w kategorii open · na dystansie 100 motylkowym zajęła 2 miejsce w finale w kategorii open. Patryk Krzewiński (kl. III 54 Gimn. MS) zajął 2 miejsce w kategorii wiekowej 15 -16 lat na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Trener: Daniel Grzyb.