W drodze do Londynu 2012
Opublikowano dnia 18-01-2012 o godz. 09:30
Opracowanie: JJ

Polski Komitet Olimpijski z okazji Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie zorganizował dla uczniów szkół gimnazjalnych konkurs edukacyjny pt.: "W drodze do Londynu 2012". I etapem rywalizacji było nadesłanie plakatu olimpijskiego promującego Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem: 130 szkół z całej Polski nadesłało 187 prac. 9 grudnia 2011 r. Jury w składzie: Anna Glijer - przedstawiciel Ministra Sportu i Turystyki, Iwona Grys - Muzeum Sportu i Turystyki, Aleksandra Karlińska - przedstawiciel Ministra Edukacji Narodowej, Jacek Maślankiewicz - prezes Okręgu Warszawskiego Polskiego Związku Artystów Plastyków, Zofia Piber - przedstawiciel Ministra Edukacji Narodowej, Kama Zboralska - przewodnicząca Zespołu Wystaw i Konkursów Komisji Kultury i Edukacji PKOl, wybrało 6 najlepszych (równorzędnych) prac reprezentujących 6 szkół. Szkoły te przechodzą do finału konkursu. Miło nam poinformować, że w ścisłym FINALE tego konkursu znalazła się uczennica klasy I ag Gimnazjum Nr 53 w Bydgoszczy - Patrycja Superczyńska! II etap konkursu edukacyjnego pt. "W drodze do Londynu 2012" będzie składał się ze sprawdzianu wiedzy olimpijskiej i testu sprawności fizycznej. Finaliści I etapu otrzymają do 31 stycznia 2012 r. pisemne potwierdzenie udziału w finale oraz informacje dotyczące zakresu wiedzy olimpijskiej i programu testu sprawnościowego. Finał konkursu odbędzie się 29 marca 2012 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Nagrodzona praca Patrycji Superczyńskiej