SZLACHETNA PACZKA 2011 – FINAŁ AKCJI
Opublikowano dnia 19-12-2011 o godz. 20:29
Opracowanie: AN

W dniach 9-10 grudnia 2011 roku odbył się finał ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. 15 wolontariuszy z klas drugich i trzecich naszej szkoły, pod opieką profesora Andrzeja Nejmana, pracowało ciężko, aby w ciągu dwóch dni przyjąć w magazynie a następnie rozwieźć paczki do 39 rodzin z całej Bydgoszczy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi cel ten został osiągnięty. Razem przenieśliśmy a potem transportowaliśmy prawie 400 kartonów oraz innych rzeczy, takich jak odkurzacze, pralki, lodówki, łóżka czy inne meble. Dzięki naszemu zaangażowaniu 55 rodzin z Bydgoszczy oraz Inowrocławia otrzymało pomoc materialną a co za tym idzie nadzieję na lepsze jutro. Czasami zastanawiamy się, co oznacza słowo "bohater"… Dla mnie określenie to pasuje do wszystkich wolontariuszy naszej szkoły, którzy poświęcając często sporo swojego wolnego czasu wyciągnęli rękę w kierunku drugiego człowieka. Chciałem z całego serca bardzo gorąco im za to podziękować! Jako szkoła zebraliśmy sporą kwotę pieniędzy na pomoc rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki temu mogliśmy przygotować prezenty dla 5 rodzin z naszego miasta. Dziękuję szczególnie klasom II c i III d za przygotowanie pięknych paczek. Dziękuję również tym wszystkie, którzy dołożyli się do naszych szkolnych paczek – dzięki Wam kilka rodzin będzie miało weselsze święta!