Uwaga !
Opublikowano dnia 19-04-2011 o godz. 06:32
Opracowanie: SM

9 kwietnia 2011 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Już po raz dziewiętnasty młodzi ratownicy stanęli w szranki o puchar dla szkoły. Do konkursu zgłosiło się 9 drużyn z bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak zawsze, drużyny miały za zadanie udowodnić stan swojej wiedzy w praktyce oraz teorii. Na poszczególnych stacjach wykazywali umiejętności w zakresie opatrywania krwotoków, oparzeń, postępowania z osobą nieprzytomną czy resuscytacji. Najlepszą drużyną okazała się pierwsza reprezntacja XV LO w składzie: Tomasz Wiśniewski (kapitan), Klaudia Zaworska, Agnieszka Leszczyńska, Karolina Zabrocka oraz Zofia Ernest. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły ( w kolejności) drugiej reprezentacji XV LO oraz Pałacowi Młodzieży. Wszystkie trzy drużyny przygotował mgr Sławomir Maciąg. Zwycięski zespół będzie reprezentował Bydgoszcz na etapie okręgowym Mistrzostw, który odbędzie się 14 maja 2011 w I LO w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki!