Uwaga !
Opublikowano dnia 22-03-2011 o godz. 07:36
Opracowanie: IŁ i KW

Dnia 21 marca w Zespole Szkół nr 5 w Bydgoszczy odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Około 120 uczniów z 33 szkół wzięło udział w tym konkursie. W trakcie trwanie testu nauczyciele zostali zaproszeni na konferencje metodyczną z przedstawicielem wydawnictwa Longman p. Sylwią Górniak . Po napisaniu testu uczniowie i nauczyciele wzięli udział w zajęciach interaktywnych po szkole . Były to zajęciach m.in. w ramach Fordońskich Spotkań z Fizyką i Biologią. uczniowie obejrzeli eksponaty w trzech kategoriach: fizyka zabawek, fizyka w laboratorium, doświadczenia wspomagane komputerem. Uczniowie mogli obejrzeć preparaty tkanek ludzkich zmienionych chorobowo, sprawdzić ph kosmetyków, wysłuchać prezentacji „Ptaki z naszego sąsiedztwa’, wziąć udział w ćwiczeniach przy użyciu fantomów oraz dowiedzieć się ofercie szkolnej na najbliższy rok szkolny. Konkurs ten został zorganizowany dzięki Bydgoskiemu Grantowi Oświatowego oraz licznych sponsorów takich jak: Wydawnictwo WSiP, Zakład Cukierniczy „Jutrzenka”, Księgarnia „Polanglo”, Wydawnictwo Longman, Wydawnictwo Oxford. Wszystkim dziękujemy serdecznie za pomoc w przygotowaniu tego dnia.