Debata Humanistyczna w naszej szkole!
Opublikowano dnia 18-04-2010 o godz. 11:23
Opracowanie: ML

W najbliższą środę, 21. kwietnia o godz. 9.00 na obiektach sportowych naszej szkoły rozpocznie się Debata Humanistyczna „Bydgoszcz na językach”, która jest integralną częścią grantu realizowanego przez Zespół Humanistyczny w roku szkolnym 2009/2010, zatytułowanego „Łączy nas Bydgoszcz–młodzi w poszukiwaniu własnej tożsamości”. W debacie będą brali udział licealiści z klas humanistycznych naszej szkoły, uczniowie z III i V Liceum Ogólnokształcącego, a w ostatnim dniu pojawiają się także uczniowie z gimnazjum nr 3, 20, 23, 32 oraz 46. Licealiści przez trzy dni będą uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez wykładowców Instytutu Filologii Polskiej przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Z kolei gimnazjaliści obejrzą spektakl „Romeo i Julia w Bydgoszczy”. Ponadto w ostatnim dniu debaty nastąpi rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu Publicystycznego pt. „Jeden dzień życia mojego małego świata”. Wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję obejrzeć wystawy towarzyszące debacie: „Salon secesyjny” oraz „Martyrologia Żydów i Polaków” zorganizowanych na terenie szkoły. Szczegółowy program debaty znajduje się w załączniku.