JAN KWIATOŃ MISTRZEM EUROPY W VIET VO DAO
Opublikowano dnia 14-04-2010 o godz. 14:33
Opracowanie: JarTac

Mistrz i uczeń, czyli Donald Smokowski i Jan Kwiatoń, zawodnicy fordońskiej szkoły walki, zdobyli trzy złote medale Mistrzostw Europy International Viet Vo Dao. Bydgoscy mistrzowie z trofeami zdobytymi we włoskiej Padwie. Viet Vo Dao to sztuka walki licząca sobie blisko pięć tysięcy lat tradycji. Wywodzi się z Wietnamu. - Uczy samoobrony i walki wręcz, poprawia koordynację ruchową, doskonali też pamięć oraz wzmacnia ciało - twierdzi fordoński mistrz, który pod koniec marca wraz ze swoim uczniem Janem Kwiatoniem wystartował w Padwie w Mistrzostwach Europy International Viet Vo Dao. Włoskie mistrzostwa okazały się bardzo szczęśliwe. Donald Smokowski zdobył indywidualny i drużynowy medal w kategorii seniorów, a Jan Kwiatoń został mistrzem Europy juniorów. - Bardzo się cieszę z sukcesu. Tym bardziej że Viet Vo Dao trenuję dopiero od pół roku. Od pięciu lat jestem jednak zawodnikiem taekwondo - mówi Jan Kwiatoń, uczeń fordońskiego XV LO.(mach) Jan Kwiatoń do niedawna był uczniem klasy sportowej o profilu Teakwondo Olimpijskie Gimnazjum nr 54 Mistrzostwa Sportowego. Po ukończeniu gimnazjum rozpoczął naukę w XV Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, które należy do tego samego co Gimnazjum nr 54 MS Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego. Przez 5 lat trenował pod okiem trenera Teakwondo Olimpijskiego Dariusza Głowacza.