Piątkowe spotkania z historią
Opublikowano dnia 17-03-2010 o godz. 20:48
Opracowanie: DP

Nauczyciele historii Zespołu Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego zapraszają na wykład z cyklu "Piątkowe spotkania z historią". Odbędzie się on 19 marca o godz. 15.45 w bibliotece szkolnej. Wygłosi go mgr Daniel Piotrowski, który zajmie się zagadnieniem wpływu polskich koncepcji geopolitycznych XIX i XX wieku na rzeczywistość polityczną do 1939 roku. Planowane przez nas comiesięczne "Piątkowe spotkania..." zostały zainaugurowane 19 lutego przez mgra Roberta Grzybowskiego, który przedstawił kluczowy dla przedwojennej Bydgoszczy problem stosunków niemiecko-polskich w latach 1772-1939. Prelekcje te są doskonałą okazją nie tylko do poszerzenia zagadnień programowych omawianych na lekcjach historii, ale przede wszystkim zaprezentowania naszych historycznych pasji i działalności naukowo-badawczej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli!