SZACHY- MISTRZOSTWA BYDGOSZCZY
Opublikowano dnia 10-02-2010 o godz. 22:36
Opracowanie: Jartac

Uczniowie Gimnazjum nr 53 w Bydgoszczy (Zespół Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego) zajęli DRUGIE miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych w Szachach. Zawody zostały zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy i Miejski Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy 04-02-2010 r. Zawody rozgrywano na zasadach szachów szybkich tzn. każdy zawodnik miał do dyspozycji 15 minut na postawienie szach mata przeciwnikowi. Drużyna składała się z czterech zawodników: Bartoszewski Bartosz-szachownica nr 1, Proczek Mateusz- szachownica nr 2, Słowiński Mateusz- szachownica nr 3 i Dąbrowska Dorota- nr 4. Oprócz klasyfikacji drużynowej była prowadzona klasyfikacja indywidualna. Bartoszewski Bartek był drugi na szachownicy pierwszej, Mateusz Proczek- drugi na szachownicy drugiej a Mateusz Słowiński drugi na szachownicy trzeciej. Drużyna zakwalifikowała się do Mistrzostw Województwa, które odbędą się w Toruniu w piątek 12-02-2010 r. Opiekun: Jarosław Taczkoski.