Redakcja gazety zdobyta
Opublikowano dnia 08-01-2010 o godz. 11:26
Opracowanie: ML

6 stycznia w siedzibie Gazety Wyborczej przy ul. Gdańskiej odbyły się drugie warsztaty dziennikarskie, które mają przygotować uczniów do udziału w II Międzyszkolnym Konkursie Publicystycznym organizowanym przez naszą szkołę. Na spotkaniu – oprócz redaktorów pisma „Fabryka Słowa”- pojawili się gimnazjaliści z dwóch bydgoskich szkół – Gimnazjum nr 20, 46 oraz 53. Niestety, w ostatniej chwili odwołali swój przybycie uczniowie z Gimnazjum nr 3 i 23. W warsztatach uczestniczyło łącznie 19 osób. Podczas spotkania z zastępcą redaktora naczelnego, panem Andrzejem Tyczyno, warsztatowcy dowiedzieli się wielu interesujących faktów na temat tworzenia profesjonalnej gazety oraz trudów pracy dziennikarza. Dzięki pani redaktor Aleksandrze Lewińskiej uczniowie mogli zwiedzić redakcję sportową, miejsce pracy korektorów oraz osób odpowiedzialnych za skład gazety. Na koniec dziennikarka opowiedziała, w jaki sposób można napisać interesujący reportaż oraz rozdała uczestnikom materiały – rady znanego dziennikarza, Mariusza Szczygła. Spotkanie z redaktorami lokalnej gazety było wartościowe i interesujące.