Etap rejonowy XVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK
Opublikowano dnia 20-04-2009 o godz. 08:33
Opracowanie: SM

W sobotę, 18 kwietnia, w budynku naszej szkoły odbył się etap rejonowy XVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn z bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych. Pięcioosobowe zespoły miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat zasad udzielania pierwszej pomocy i zastosować ją na specjalnie pozorowanych wypadkach. Wśród urazów, z którymi musieli poradzić sobie młodzi ratownicy, znalazło się m.in. złamanie otwarte, ciało obce w ranie, krwotok z nosa, upadek z wysokości, przedawkowanie narkotyków. Priorytetem każdych mistrzostw jest sprawdzenie się w najtrudniejszym przypadku- resuscytacji krążeniowo-oddechowej. I tym razem nie było inaczej. Dodatkowo, uczestnicy mogli przejść szybkie szkolenie AED (defibrylator półautomatyczny) oraz wykazać się wiedzą teoretyczną o pierwszej pomocy, prawie humanitarnym i działalności PCK. Po kilkugodzinnym boju, komisja sędziowska przystąpiła do ogłoszenia wyników. Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że najwyższe noty zdobyły reprezentacje naszej szkoły.A oto pierwsze 3 miejsca: I- XV LO (zespół nr 1), w składzie: Judyta Umlauf (kapitan), Marta Brzezińska, Dagmara Tańska, Dominika Matuszak, Maja Bandura II- XV LO (zespół nr 2), w składzie: Hubert Wójcik (kapitan), Monika Wysocka, Eliza Wierzbicka, Paulina Kolasa, Paulina Miklasz III- Pałac Młodzieży, w składzie: Dawid Marczak (kapitan), Agata Pietrzak, Mateusz Kusio, Magdalena Prądzińska, Alicja Łassa Drużyna, która zajęła I miejsce, będzie reprezentowała nasz rejon w etapie okręgowym Mistrzostw, który odbędzie się 9 maja w Bydgoszczy.