Koło Turystyki Alternatywnej
- wyprawa dziewiąta
Opublikowano dnia 16-11-2023 o godz. 22:55
Opracowanie: Jurkiewicz Jacek

16 listopada uczniowie XV LO z OMS im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy uczestniczyli w dziewiątej wyprawie zorganizowanej w ramach działalności Koła Turystyki Alternatywnej prowadzonego przez pana profesora Sebastiana Kubskiego oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić kolejne zakątki naszego pięknego miasta, które dla wielu pozostawały aż do dzisiaj nieodkryte.

Wyprawę rozpoczeliśmy od spaceru wzdłuż Kanału Bydgoskiego będącego najstarszym czynnym do dnia dzisiejszego śródlądowym kanałem wodnym w naszym kraju.

Następnie przeszliśmy do Parku im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, gdzie m.in. zobaczyliśmy obelisk, który stanął w miejscu skąd w 1794 roku generał Dąbrowski kierował atakiem wojska polskiego, które na niespełna dwa tygodnie wyzwoliło miasto spod pruskiej niewoli.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był zabytkowy budynek Wieży Ciśnień wzniesiony w latach 1899-1900 oraz punkt widokowy znajdujący się na samym szczycie wieży.

Na sam koniec zostawiliśmy sobie Halę Targową zbudowaną w latach 1904-1906 gdzie nasi uczniowie mogli spróbować potraw z różnych zakątków świata.

Następna przygoda czeka na Was już w grudniu!