Koło Turystyki Alternatywnej - wyprawa ósma
Opublikowano dnia 22-10-2023 o godz. 02:45
Opracowanie: Jurkiewicz Jacek

6 października uczniowie XV LO z OMS im. Jeremiego Przybory w Bydgoszczy uczestniczyli w ósmej wyprawie zorganizowanej w ramach działalności Koła Turystyki Alternatywnej prowadzonego przez pana profesora Sebastiana Kubskiego oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza. Tym razem wybraliśmy się na Wzgórze Wilhelma - najwyższy punkt widokowy w naszym województwie zlokalizowany na skraju wioski Adamkowo. Z wysokości ponad 171 m.n.p.m. podziwialiśmy przepiękną panoramę na Krajnę i Bory Tucholskie.
Następnym przystankiem w naszej podróży był dawny wiadukt kolejowy w Buszkowie będący jednym z najciekawszych zabytków techniki z początku XX wieku na Pomorzu. Wybudowany w 1909 roku kamienno-ceglany, łukowy wiadukt o wysokości 30 metrów przerzucony nad rzeką Krówką łączącą staw Młyński z jeziorem Kadzionka był częścią nieczynnej obecnie trasy kolejowej Koronowo-Tuchola.
Ostatnim punktem naszej wyprawy był budynek dawnego młyna w Koronowie, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody uczniowie mogli się posilić po trudach pierwszej w tym roku szkolnym wyprawy w ramach KTA.
Następna przygoda czeka na Was już w listopadzie!