Obchody Europejskiego Dnia Języków
Opublikowano dnia 07-10-2023 o godz. 23:06
Opracowanie: Nejman Andrzej

W dniach 26-27 września bieżącego roku uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Mogli uczestniczyć w różnych konkursach oraz wydarzeniach przygotowanych specjalnie na te dni. W sali gimnastycznej każdy mógł zagrać w gry planszowe w języku angielskim (niektóre z nich wymagały historycznej lub geograficznej wiedzy). Sala 102 zamieniła się na Escape Room – przedstawiciele klas rozwiązywali zagadki. Ponadto klasy uczestniczyły w konkursie na projekt torby na zakupy, ozdobionej napisami w różnych językach obcych. Oto wyniki tego konkursu:
1. Klasa 3A
2. Klasa 1E
3. Klasa 2F
Wyniki rywalizacji w Escape Room:
1. Klasa 3B
2. Klasa 2C
3. Klasa 2A
Ponadto rozegrany został turniej Kahoota - UKC 1 – (United Kingdom Challenge 1). Mogły się w nim zmierzyć 3-osobowe reprezentacje klas. Turniej ten wygrała klasa 2C.
Gratulujemy wszystkim, którzy zajęli wysokie miejsca w poszczególnych konkursach i zawodach!
Poniżej kilka zdjęć z tej imprezy.