IX Konkurs wiedzy o życiu i twórczości W. Szekspira
Opublikowano dnia 03-12-2008 o godz. 11:55
Opracowanie: JP

Uczennice XV LO ( Poła Agata, Weselska Marta oraz Wołos Agata klasa III f) zajęły II miejsce w IX edycji Konkursu wiedzy o życiu i twórczości W. Szekspira. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: etap pisemny (28 XI 2008), którym wzięło udział około 90 uczniów z różnych szkół (29 zespołów) oraz ustny (02 XII 2008). Po eliminacjach pisemnych do konkursu do etapu ustnego przeszło 8 zespołów .W fiale znaleźli się uczniowie ze szkół gimnazjalnych ( Gim3, Gim 10, Gim 32: 2 zespoły, Gim 37) oraz licealnych (VIII LO, XII LO, XV LO). Wszyscy uczestnicy finału wykazali się ogromną wiedzą z życia sławnego dramaturga i doskonałą znajomością czterech jego utworów: : “Makbeta”, “Snu nocy letniej”, “Króla Leara” oraz “Burzy”, a nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce. Gratulujemy!!!