Piąty Dzień Festiwalu Nauki i Turystyki
Opublikowano dnia 29-10-2022 o godz. 12:11
Opracowanie: Klasa 2a

To już piąty i zarazem ostatni dzień Nauki i Turystyki. Miło spędziliśmy czas na warsztatach dotyczących różnych dziedzin biologii. O godzinie 9:05 (czyli nie tak wcześnie rano) zaczęliśmy przygodę z Enzymami Przyłapanymi w Akcji, które odbyły się w szkolnym labolatorium. Po krótkiej przerwie czekało na nas odkrywanie Kultur in Vitro Roślin w sali 28. Następnie mogliśmy Zobaczyć DNA w królestwie Gryzeldy. Podsumowaniem dzisiejszego dnia był wykład Kolory Biotechnologii w naszym szkolnym kinie Jeremi. Miło było nam gościć naszego współorganizatora festiwalu Nauki i Turystyki – Politechnikę Bydgoską. Cieszymy się, że ten festiwal w ciekawy sposób pomógł nam nieco bardziej zrozumieć biologię. Na warsztatach panowała pozytywna atmosfera, którą dodatkowo ubarwiały nasze stroje na zbliżające się zaduszki.