Zbieraliśmy nakrętki dla Bartosza
Opublikowano dnia 26-03-2021 o godz. 22:22
Opracowanie: PI

Szkolne Koło Wolontariatu postanowiło wesprzeć akcję polegającą na zbiórce nakrętek. Organizowana jest ona od 10 lat przez Miasto Bydgoszcz we współpracy z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów Pro Natura Sp. z o.o. Dochód ze sprzedaży nakrętek każdego roku przekazywany jest na leczenie i rehabilitację innego dziecka. Akcja, która właśnie trwa, ma na celu wsparcie ucznia Szkoły Podstawowej nr 60 w Bydgoszczy. Dwa lata temu zdiagnozowano u Bartosza nieoperacyjnego glejaka pnia mózgu. Niezbędna jest długotrwała i wielonarządowa rehabilitacja dziecka. Najstarsza wolontariuszka , pani Joanna Piechowiak, dostarczyła nakrętki do szkoły, której uczniem jest chłopiec. Czekamy na wiadomości dotyczące poprawy stanu zdrowia chłopca.