Rządowy program pomocy uczniom
Opublikowano dnia 31-08-2020 o godz. 19:53
Opracowanie: Karolina Kowalska - pedagog

INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI SKORZYSTANIA  PRZEZ UCZNIÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH Z DOFINANSOWANIA ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW,  MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH I ĆWICZENIOWYCH  W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POMOCY UCZNIOM

Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022 (Dz. U. z 2020 poz. 1227) oraz Zarządzeniem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Nr 439/2020 z dnia 28 lipca 2020 r. programem mogą być objęci uczniowie: 1)      słabowidzący, 2)      słabosłyszący, 3)      niesłyszący, 4)      z  niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, 5)      z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, 6)      z niepełnosprawnością intelektualną, 7)      z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Dofinansowanie zakupu podręczników dla ucznia liceum ogólnokształcącego z ww. niepełnosprawnością wynosić będzie 445 zł i udzielane będzie na zasadzie refundacji poniesionych kosztów.

Wnioski należy składać do dyrektora XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 września 2020 r.

Poniżej znajdują się pliki do pobrania:

Rozporzadzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022

Zarządzenie Prezydenta Miasta Bydgoszczy w sprawie składania wniosków o udzielenie pomocy uczniom nepełnosprawnym w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022

Wniosek o pomoc materialna dla uczniów niepełnosprawnych 2020