W Piętnastce są zawsze mile widziani!
Opublikowano dnia 30-11-2019 o godz. 21:22
Opracowanie: LM

28 października nasza szkoła miała okazję po raz kolejny gościć uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej w Dąbrowie Chełmińskiej.  Ósmoklasiści wraz z opiekunami na początku skorzystali z otwartych podwojów naszego kina i obejrzeli film „Kamienie na szaniec”. Zaraz po tym zostali podzieleni na dwie grupy. Część z nich udała się do laboratorium, w którym pod pilnym okiem profesor Lucyny Mikulskiej i z pomocą naszych uczniów z klas biologiczno – chemicznych mogli wykonać własnoręcznie nie tylko mydełka, ale również przypinki z stworzonymi przez siebie napisami i rysunkami.  W tym samym czasie, dwa piętra wyżej, członkowie koła dziennikarskiego „Fabryka Słowa” wraz z opiekunem, Michałem Laskowskim, najpierw opowiedzieli naszym gościom o działaniach szkolnej gazety, a potem pokazali dwa filmy, które stworzyli redaktorzy. Najważniejszym jednak punktem spotkania była konferencja prasowa, podczas której członkowie koła wcielili się w rolę… policjantów i szkolnych „wandali”. Zadaniem naszych gości było napisanie fragmentu artykułu prasowego, za co zwycięskie zespoły czekały nagrody. Nasi goście skorzystali również ze stołówki, gdzie panie przygotowały smaczny obiad. Zaraz po posiłku uczniowie z Dąbrowy odwiedzili jeszcze kawiarenkę „Przybornik”.  Dziękujemy im za przybycie i, zapewne, do zobaczenia wkrótce.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.