Koncert bluesowy STAREJ SZKOŁY
Opublikowano dnia 27-10-2019 o godz. 20:39
Opracowanie: Monika Jarzyna

Serdecznie zapraszamy na koncert bluesowy STAREJ SZKOŁY.

Zespół gra od 2010 roku. Utworzyła go przyjacielska grupa facetów, którzy wykonują przede wszystkim własne kompozycje. Ich styl balansuje pomiędzy rockiem a bluesem, czego dowodem jest wydana w 2017 roku płyta „Coraz bliżej”, o której Wiesław Weiss (Teraz Rock) napisał: Bardziej zadumana i liryczna, choć nie pozbawiona ostrzejszego grania. Zaskakująco dojrzała, piękna. Niewątpliwie atutem kompozycji Starej Szkoły są  niebanalne, budzące refleksje, autorskie teksty.

Obecnie Stara Szkoła gra w składzie:

Iwona Gulczyńska – skrzypce, Tomek Kuczma – wokal, gitara, Karol Łada – gitara, Sławek Kuczma – bas, Zdzisław Monasterski – perkusja, Michał Kunkel – harmonijka ustna, Krystian Wierzchowski – klawisze, Heniu Chyła – instrumenty perkusyjne.

Występowali m.in. z Kobranocką, Zdrową Wodą, Pat McManus band, Gwyn Ashton, The Lewis Hamilton Band, Moriah Woods, Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa,

3 listopada 2019 r. o godz. 19 zespół wystąpi w Sali Widowiskowej w Fordonie przy ul. Piwnika –Ponurego 10.

Bilety dostępne są w XV LO i w Sali Widowiskowej.