Otwarcie Sali Widowiskowej
Opublikowano dnia 11-10-2018 o godz. 20:20
Opracowanie: Monika Jarzyna

10 października 2018 r. o godz. 12:00 odbyło się uroczyste otwarcie Sali Widowiskowej przy ul. Jana Piwnika-Ponurego 10, nad którą opiekę sprawuje nasza szkoła. Spotkanie było okazją do snucia wspomnień z czasów sprzed modernizacji sali oraz wyrażania nadziei związanych z przyszłością tego miejsca.

Dziękujemy za uświetnienie uroczystości wszystkim obecnym, przede wszystkim Panu Prezydentowi Miasta Bydgoszczy – Rafałowi Bruskiemu; Wiceprzewodniczącym Rady Miasta – Panom Lechowi Zagłobie-Zyglerowi i Kazimierzowi Drozdowi; Przewodniczącemu Rady Osiedla Nowy Fordon – Panu Janowi Kwiatoniowi oraz Przewodniczącemu Rady Osiedla Tatrzańskie – Panu Andrzejowi Młyńskiemu; Pani Profesor zw. dr hab. Katarzynie Nowak–Stańczyk – Kierownikowi Zakładu Aktorstwa i Ruchu Scenicznego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; Dyrektorowi Teatru Polskiego – Łukaszowi Gajdzisowi i Jego Zastępcy – Pani Annie Kosmali; przedstawicielom zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli – dyrektorom, nauczycielom i reprezentantom rad rodziców; Pani Jolancie Wawrzonkowskiej – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy; Pani Hannie Łyszkiewicz-Krupa – Dyrektorowi Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Bydgoszczy; Przedstawicielowi Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej; Panu Komendantowi Komisariatu Policji Bydgoszcz – Fordon – nadkomisarzowi Jarosławowi Zdunkowi; Przedstawicielowi Straży Miejskiej Referatu Fordon – Panu inspektorowi Zbigniewowi Białkowskiemu,  Dyrektorowi Zakładu Karnego w Fordonie – Panu Marcinowi Klimczykowi; Panu Jerzemu Nowakowskiemu – wieloletniemu Prezesowi Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki; Panu inż. Januszowi Głuchowskiemu – inspektorowi nadzoru budowlanego.  Dziękujemy również utalentowanym artystom – uczniom i absolwentom naszej szkoły, którzy wystąpili na scenie w części artystycznej uroczystości: Darii Barszczyk, obecnie studentce Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, która przepięknie wyśpiewała polskie i amerykańskie standardy i Adamowi Rusinkowi, który akompaniował jej na instrumentach klawiszowych; Paulinie Kampert (obecnie studentce Uniwersytetu Gdańskiego), Dominikowi Knopowi i Krzysztofowi Kaczyńskiemu, którzy zaprezentowali kompilację tekstów Jeremiego Przybory. Dziękujemy prowadzącym uroczystość – uczniom naszego liceum – Mai Swakowskiej i Pawłowi Marcinkiewiczowi, nauczycielom – Pani Beacie Pilewskiej i Panu Michałowi Laskowskiemu, którzy opracowali scenariusz uroczystości, przygotowali młodzież i zadbali o wystrój sali. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia. W zmodernizowanej, liczącej 200 miejsc sali, odbywać się będą koncerty, spektakle, wernisaże, spotkania i inne wydarzenia kulturalne. Będzie można również wykorzystać ją w celach zorganizowania różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Nowo otwarta sala z pewnością ułatwi dostęp, zwłaszcza dzieciom, młodzieży i dorosłym mieszkańcom Fordonu, do kultury i rozrywki. Już 20 października o godz. 19:00 odbędzie się pierwszy koncert bluesowego zespołu Stara Szkoła z zaproszonymi gośćmi, na który serdecznie zapraszamy. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

A tak było dawniej...