Triathloniści w Olsztynie
Opublikowano dnia 06-06-2018 o godz. 10:19
Opracowanie: RM

26 maja w Olsztynie w ramach Elemental Tri Series, rozegrany został Puchar Europy w Triathlonie ETU. Zawody odbyły się na dystansie sprinterskim: 750m pływania, 20km jazdy rowerem i 5 km biegu. Startowała tam Roksana Słupekktóra osiągnęła świetny wynik – zajęła 5 miejsce, najlepsze spośród reprezentantek Polski! Roksana jest wychowanką MUKS Piętnastka Bydgoszcz, podopieczną trenerów: Daniela Grzyba i Roberta Strzałki.

Następnego dnia rozegrano pierwszą w tym sezonie imprezę triathlonową w ramach Pucharu Polski na dystansie supersprinterskim i sprinterskim. Z powodzeniem startowali tam nasi uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca:

Mateusz Sobowiec na dystansie Super Sprint (400m pływania, 10km rower, 2,5km biegu) w swojej kategorii wiekowej 14-15 lat zajął 5 miejsce.

Mateusz Wamka na dystansie Sprint (750m pływania, 20km rower, 5km biegu) w kategorii 16-17 lat uplasował się na 7 miejscu.