Dyktando na UKW
Opublikowano dnia 06-03-2018 o godz. 00:30
Opracowanie: ME

Oddział Bydgoski Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego wraz z Instytutem Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego 5 marca 2018 roku w ramach TYGODNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO zorganizował dyktando pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Humanistycznego oraz Zarządu Głównego Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego w Krakowie. W tak doniosłej chwili nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Do walki o miano mistrza ortografii przystąpili: Julia Lewandowska, Oliwia Pawlak, Oliwia Woźniak, Julia Koralewska, Eliza Kluzińska, Jurek Rachlewicz z klasy III A Gimnazjum nr 53, Sonia Ajtner, Natalia Zgórska, Julia Pecyna, Marta Kozera z klasy III A Gimnazjum nr 54, Julia Cygan z klasy IIA Gimnazjum nr 54,Kinga Paradowska i Błażej Mikołajczak z klasy I C oraz Patrycja Pilarska z klasy III A XV Liceum Ogólnokształcącego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!