IV Bydgoskie Zawody Pierwszej Pomocy Szkół Gimnazjalnych
Opublikowano dnia 25-10-2017 o godz. 11:08
Opracowanie: MC

21 października XV LO w Bydgoszczy, w ramach Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy, przeprowadziło Zawody Pierwszej Pomocy dla gimnazjalistów bydgoskich szkół. Udział wzięło 10 reprezentacji, składających się z 4-osobowych zespołów, które podejmowały działania ratownicze na pozorowanych stacjach urazowych. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą teoretyczną z zakresy podstawy programowej edukacji dla bezpieczeństwa. Po zaciętej rywalizacji, na podium stanęły drużyny: I miejsce - Gimnazjum nr 53 II miejsce - Gimnazjum nr 49 III miejsce - Gimnazjum nr 3 Za zajęcie pierwszych trzech miejsc szkoły otrzymały fantomy, a zawodnicy apteczki pierwszej pomocy oraz pamiątkowe medale oraz upominki ufundowane przez: Laerdal Medical Poland, OK TOURS oraz „Ciupak Transport”.   Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla współorganizatorów, Grupy Pierwszej Pomocy przy XV LO w Bydgoszczy, instruktorów pierwszej pomocy, Grupy Pierwszej Pomocy PCK przy Pałacu Młodzieży, nauczycieli EdB bydgoskich szkół oraz młodzieży I, II i XXI LO.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.