Pomoc materialna dla uczniów
Opublikowano dnia 04-09-2017 o godz. 19:35
Opracowanie: pedagog

OBIADY

Wnioski o obiady dla uczniów w trudnej sytuacji materialnej i/lub życiowej można składać do dnia 15 września br. w gabinecie pedagoga (gabinet 105 a) lub w sekretariacie szkoły. Wniosek można pobrać klikając TUTAJ.

WYPRAWKA SZKOLNA

O dofinansowanie w ramach rządowego programu  "Wyprawka szkolna" mogą ubiegać się uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej). Wnioski można składać u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie szkoły.  Wniosek można pobrać klikając TUTAJ.

WYPOŻYCZANIE PODRĘCZNIKÓW  W RAMACH PROGRAMU "BYDGOSKA RODZINA 3 +"

Przypominamy, że w roku szkolnym 2017/2018 aktualny jest program ”Bydgoska Rodzina 3+”, w ramach którego rodzice dzieci posiadający kartę „Bydgoska Rodzina 3+” będą mogli wypożyczyć nieodpłatnie z biblioteki szkolnej podręczniki potrzebne na rok szkolny 2017/2018. W tym celu, podobnie jak w ubiegłym roku, rodzice zgłaszają na piśmie do Dyrektora szkoły wniosek o wypożyczenie podręczników z biblioteki szkolnej, podają listę potrzebnych podręczników oraz dokumentują (kserokopia karty), że są posiadaczami karty „Bydgoska Rodzina 3+”. Program nie obejmuje uczniów uprawnionych do skorzystania z Rządowego programu "Wyprawka szkolna". Dokumenty należy składać u pedagoga do dnia 8 września. Wniosek można pobrać klikając TUTAJ. Listę można pobrać klikając TUTAJ.

STYPENDIUM SZKOLNE

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Wnioski należy składać bezpośrednio w UM.