Wizyta w Dąbrowie Chełmińskiej
Opublikowano dnia 14-06-2017 o godz. 07:03
Opracowanie: SI

W czerwcu 2017 odwiedziłyśmy zaprzyjaźnione gimnazjum w Dąbrowie Chełmińskiej. Opowiedziałyśmy o zrealizowanych działaniach, podjętych przez uczniów klas humanistycznych w naszej szkole i poza szkołą. Przedstawiłyśmy funkcjonowanie kawiarenki Przybornik, która powstała na cześć przyszłego patrona szkoły - Jeremiego Przybory, naszą aktywność w Młodzieżowej Radzie Miasta Bydgoszczy oraz Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Zwróciłyśmy uwagę na szeroką ofertę, z której można skorzystać, między innymi: współtworzenie gazetki szkolnej Fabryka Słowa i Manufaktura, przedstawianie zainteresowań historycznych podczas Fordońskich spotkań z humanistyką. Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów gimnazjum w Dąbrowie Chełmińskiej.   Zachęcamy Was do podejmowania działań i promowania ich w środowisku lokalnym - Agnieszka Gołaszewska i Julia Żubka z klasy II c oraz Maja Swakowska i Klara Witkowska z klasy I b XV LO.