Sukces uczniów Gimnazjum nr 53 w zawodach walk robotów miniSUMO
Opublikowano dnia 30-04-2017 o godz. 01:18
Opracowanie: MM

Dnia 27 kwietnia odbyły się zawody walk robotów kategorii miniSUMO zorganizowane przez UTP w Bydgoszczy. W zawodach startowało 85 z zarejestrowanych 104 drużyn z 16 miejscowości, tzn. z Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Warszawy, Gdańska, Kościerzyny, Wrocławia, Poznania, Świecia, Grudziądza, Turka, Chełmna, Żołędowa, Łabiszyna, Susza i Grubna.

Z wielką radością informujemy, iż jedna z naszych drużyn z Gimnazjum nr 53 w składzie: Tymoteusz Nowak, Krzysztof Raszliński i Piotr Radomski przygotowywana przez Marcina Maćkiewicza zakwalifikowała się do półfinału (20 najlepszych robotów), w którym po przeliczeniu uzyskanych punktów zajęła (wraz z innymi siedmioma zespołami) 7 miejsce!

Sukces naszych uczniów jest bardzo znaczący, ponieważ byli oni jedyną drużyną gimnazjalną, która dostała się do półfinału, w którym w punktacji pokonali takie szkoły jak: Zespół Szkół Mechanicznych z Bydgoszczy, Zespół Szkół Elektrycznych z Włocławka, Zespół Szkół Samochodowych z Bydgoszczy, Zespół Szkół Technicznych z Grudziądza czy Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych z Torunia nie licząc już wielu szkół ponadgimnazjalnych, które pokonali w eliminacjach do półfinału.

GRATULUJEMY i życzymy dalszego rozwijania swojej pasji!

Poniżej kilka zdjęć przedstawiających robota "Karakan 1" zespołu Gimnazjum nr 53.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w GALERII zdjęć przedstawiających również inne roboty zbudowane przez zespoły uczniów z naszej szkoły.