Święto Patryka w naszej szkole
Opublikowano dnia 27-03-2017 o godz. 09:58
Opracowanie: IW

17 marca po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy irlandzkie święto znane na całym świecie - dzień św. Patryka. W tym dniu wielu z nas miało na sobie jakiś zielony element ubioru. Od rana mogliśmy usłyszeć brzmienie irlandzkiej muzyki. Na dużej przerwie pojawiło się stoisko pod hasłem „Zielono mi”, gdzie każdy mógł degustować tradycyjne irlandzkie ciasteczka, zielone żelki, a miłośnicy zdrowej żywności - zielone warzywa. Oprócz tego, dla spragnionych przygotowaliśmy specjalny zielony napój. Produkty zniknęły ze stołów w przeciągu kilku minut. W sali 102 podstawowych kroków tańca irlandzkiego uczył prof. Andrzej Nejman. Chętnych nie brakowało. W konkursie na najbardziej zielony strój nawiązujący do tradycji irlandzkich zwyciężyła Dorota Wielgat z klasy 1a. Dużą inwencją wykazała się również prof. Beata Pilewska, u której naliczyliśmy aż 7 zielonych elementów. Konkurs – quiz o Irlandii, który polegał na dotarciu do informacji rozwieszonych na koniczynkach po całej szkole wygrały: Kamila Sobczak i Ania Zelmanowska z klasy 3 Gimnazjum nr 53 . Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc w organizacji imprezy a wszystkim pozostałym za wspólną zabawę!

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.