„X Muza po angielsku” – III edycja projektu
Opublikowano dnia 31-12-2016 o godz. 08:57
Opracowanie: KM

Dnia 12 grudnia br. w naszej szkole zainaugurowano III edycję projektu „X Muza po angielsku”. Projekt przygotowano z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych, a jego główny cel stanowi podnoszenie poziomu nauczania języka angielskiego poprzez upowszechnianie filmu jako narzędzia edukacyjnego, łączenie nauki języka z formami teatralnymi oraz realizacja grupowej mini produkcji filmowej. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia udział biorą uczniowie z Gimnazjum nr 2, 23, 29 i 53 oraz z Gimnazjum nr 6 Mistrzostwa Sportowego i 54 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.  Uczestnicząc w cyklu 5 zaplanowanych spotkań gimnazjaliści dowiedzą się jak napisać scenariusz, poprowadzić produkcję i jak pracować z „aktorami”. Poznają tajniki sztuki aktorskiej i poprzez szereg warsztatowych ćwiczeń przeniosą w świat nieograniczonej wyobraźni oraz improwizacji. Oglądając filmy w wersji anglojęzycznej oraz uczestnicząc w dyskusjach związanych z prezentowaną w nich tematyką, będą również doskonalić swoje kompetencje językowe. Zwieńczeniem projektu będzie własna produkcja filmowa oraz udział w IV Multimedialnym Przeglądzie Filmowym w Języku Angielskim. Organizatorami projektu są panie profesor Mariola Kutyła, Małgorzata Kowalska, Joanna Pliszka, Izabela Włodarczyk oraz pan profesor Jacek Jurkiewicz.