Tajemnice monarchii
Opublikowano dnia 06-12-2016 o godz. 20:40
Opracowanie: KM

W listopadzie w naszej szkole zainaugurowano tegoroczną edycję zajęć z cyklu „Tajemnice monarchii”. Głównym celem  przedsięwzięcia jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w języku angielskim oraz przybliżanie młodym ludziom zagadnień związanych z monarchią brytyjską i historią Zjednoczonego Królestwa. Każde spotkanie to prezentacja audiowizualna połączona z dyskusją w języku angielskim oraz projekcja filmu w oryginalnej wersji językowej. W dwóch przeprowadzonych do tej pory zajęciach udział wzięli uczniowie I i II klasy o profilu humanistyczno-lingwistycznym XV LO, a także gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Ostromecku. Licealiści poznali losy króla Jerzego VI – poprzednika panującej obecnie królowej Elżbiety II, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych sylwetkę „Królowej Ludzkich Serc” - księżnej Diany Spencer.

Kolejne spotkania z monarchią brytyjską już w styczniu. Organizatorzy: prof. M. Kutyła, prof. J. Jurkiewicz.