„Z poezją przez życie”
Opublikowano dnia 01-12-2016 o godz. 11:50
Opracowanie: B. Laskowska-Łepek,A. Zglinicka

29 listopada z inicjatywy nauczycieli-bibliotekarzy, dla uczniów kl.2 Gimnazjum nr 53, 2c XV LO i 3 XX LMS, odbyło się w kinie „Jeremi” spotkanie autorskie z poetką p. Jolantą Kowalską. Autorka wydała wiele tomików poezji m.in. „Z sercem cichym jak liść”, „Warkocze gwiazd chwytam”, ”Na głos miasta i serca”, „Kaskaderka”, „”Po trzeciej stronie lustra”, „Rozwiesiłam w obłokach marzenia”, „Prawdy nigdy dość” oraz „Tańcz w ogniu miłości”, „Sny na jawie. Impresje z podróży po Europie”,”. Proza, której jest autorką to: „Góry wspomnień”, „Wpisany w Szczawnicę”. Napisała też mnóstwo artykułów publicystycznych, drukowanych w czasopismach literackich i regionalnych. Jest także współautorką licznych almanachów i antologii.  Pani Kowalska aktywnie uczestniczy w życiu literackim regionu, zajmując się m.in. organizowaniem imprez literackich w klubie „Odnowa”. Część spotkania z młodzieżą naszej szkoły wypełniła multimedialna prezentacja drogi artystycznej Marii Jolanty Kowalskiej, począwszy od debiutu w roku 1990.– Nie jestem bydgoszczanką, ale Bydgoszcz polubiłam – zakomunikowała bohaterka spotkania, która skończyła filologię polską i pracowała w różnych szkołach jako polonistka.      Poetka wyznała uczestnikom spotkania, że uroda jezior i lasów zawsze ją fascynowała, więc mieszkając w pobliżu tych pięknych miejsc, poznała prawie każdy zakątek, a tam wszędzie kryje się poezja. Jak sama o sobie mówi, poezji szuka również w wędrówkach po górach, potędze mórz, w egzotyce, w zabytkach architektury i podczas spotkań z pasjonatami. Animatorka kultury mówiła też o tym, że trzeba w życiu mieć jakieś wariactwo. Tym wariactwem jest jakaś pasja. Moją pasją jest poezja, a dzięki temu, że kocham poezję, poznałam wielu wspaniałych ludzi – podsumowała swoją drogę twórczą Maria Jolanta Kowalska. Wyraziła nadzieję, że młodzież też będzie odkrywać w sobie pasje i je rozwijać. Spotkanie z p. Jolantą Kowalską było ciekawym przeżyciem i na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.

Organizatorzy spotkania: p. B. Laskowska-Łepek, p. A. Zglinicka