Przełajowe biegi sztafetowe
Opublikowano dnia 26-10-2016 o godz. 07:36
Opracowanie: RM

18 października odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Imprezę zorganizował Szkolny Związek Sportowy przy współudziale Zespołu Szkół nr 5 MS na terenach opodal obiektów sportowych przy ul. Piwnika Ponurego. Każdy uczestnik dziesięcioosobowej drużyny miał do pokonania ok. 800 m – dziewczęta, ok. 1000 m – chłopcy.

Na podium, zdobywając puchary za 3 miejsca, stanęły żeńskie zespoły gimnazjum i liceum, biegnąc w składzie:

gimnazjalistki: Gacka Kinga, Kamińska Anna, Paradowska Kinga, Groń Weronika, Suchocka Klaudia, Ziółkowska Alicja, Szubartowska Pola, Zgórska Natalia, Dudek Aleksandra, Włodarczyk Agnieszka, Górska Kinga, Michalak Martyna, opiekun – prof. Marcin Kaczocha;

licealistki: Słupek Roksana, Rocławska Katarzyna, Wiśniewska Adrianna, Nguyen Julia, Rutkowska Wiktoria, Żurek Daria, Jóźwicka Emilia, Dygul Weronika, Karaszkiewicz Daria, Tomkowicz Wiktoria, opiekun – prof. Marcin Kaczocha.

Obydwie sztafety męskie rywalizując z rówieśnikami szkół bydgoskich, zajęły wysokie, piąte miejsca; składy drużyn:

gimnazjaliści: Manikowski Mateusz, Muszyński Jakub, Dobrindt Mikołaj, Karczewski Szymon, Sobowiec Mateusz, Saganowski Filip, Urbański Paweł, Wamka Mateusz, Mikołajczak Błażej, Dąbrowski Kacper, Sobków Dominik, opiekun – prof. Robert Strzałka;

licealiści: Bartosz Ciechanowski, Patryk Winiatowski, Mikołaj Dobecki, Marcin Knap, Jan Sienkiewicz, Jan Gierszewski, Mateusz Kulas, Patryk Jaszkowski, Mateusz Trojanczyk, Krystian Kaszyński, opiekun – prof. Aba Toure.

Gratulujemy!