„X Muza po angielsku” – finał II edycji projektu
Opublikowano dnia 25-06-2016 o godz. 22:24
Opracowanie: KM

Dnia 21 czerwca 2016 roku w sali kinowej naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie II edycji projektu X Muza po angielsku. Projekt adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z Bydgoszczy i okolic, i realizowano go w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Główny cel przedsięwzięcia stanowiło podnoszenie poziomu nauczania języka angielskiego poprzez upowszechnianie filmu jako narzędzia edukacyjnego, łączenie nauki języka z  formami teatralnymi oraz realizacja grupowej mini produkcji filmowej. W cyklu sześciu spotkań zorganizowanych w ramach II edycji projektu regularnie uczestniczyły grupy młodzieży z Gimnazjum nr 2, 9, 23, 29, 52 i 53 w Bydgoszczy oraz z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ostromecku.  W okresie od listopada do czerwca wzięły one udział w szeregu wartościowych zajęć i warsztatów prowadzonych przez organizatorów, nauczycieli języka angielskiego naszej szkoły, oraz zaproszonych gości. Gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie w języku angielskim w wykonaniu międzynarodowej grupy teatralnej „The Bear Educational Theatre”. Uczestniczyli  też w  warsztatach prowadzonych przez jednego z aktorów grupy, podczas których zdobyli praktyczną wiedzę na temat autoprezentacji. Spotkali się również z aktorką Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz aktorką i reżyserką z Iranu, które zapoznały ich z  tajnikami sztuki aktorskiej i poprzez szereg warsztatowych ćwiczeń przeniosły w świat nieograniczonej wyobraźni oraz improwizacji. Poprzez udział w zajęciach traktujących o realizacji własnych amatorskich produkcji filmowych dowiedzieli się jak napisać scenariusz, poprowadzić produkcję i jak pracować z „aktorami”.  Oglądając filmy w wersji anglojęzycznej oraz uczestnicząc w dyskusjach związanych z prezentowaną w nich tematyką, gimnazjaliści doskonalili również swoje kompetencje językowe. Pogłębiali też swoją wiedzę z zakresu zagadnień historycznych i kulturowych krajów anglojęzycznych Zwieńczeniem projektu była własna produkcja filmowa przygotowana w konwencji horroru oraz udział w III Multimedialnym Przeglądzie Filmowym w Języku Angielskim. Oceniając oryginalność projektu, jakość techniczną, grę aktorską oraz poprawność i płynność językową jury etapu finałowego przyznało: I miejsce  - Gimnazjum nr 29 w Bydgoszczy II miejsce - Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ostromecku III miejsce – Gimnazjum nr 53 w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorami projektu byli: pani Małgorzata Kowalska, pani Mariola Kutyła, pani Joanna Pliszka, pani Izabela Włodarczyk oraz pan Jacek Jurkiewicz.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.