Nasi humaniści wśród najlepszych w Warszawie
Opublikowano dnia 25-06-2016 o godz. 22:03
Opracowanie: LM

W pierwszym dniu Mistrzostw Europy:-) dwójka naszych uczniów, Inga Stawicka (1c) i Krystian Bilski (2c), pojechała wprawdzie nie do Francji, ale do stolicy naszego kraju, by walczyć o najwyższe laury w V już edycji Olimpiady Medialnej. W piątek, 10 czerwca, osiemnastu najlepszych z całej Polski prezentowało przed komisją swoje pomysły na projekty społeczne, w sobotę zaś toczyli dyskusje w ramach tzw. debat oksfordzkich.   Indze, która, nawiasem mówiąc, pojechała na olimpiadę z nogą w gipsie, zabrakło dwóch miejsc, by zdobyć zaszczytny tytuł laureatki. Otrzymała natomiast, co napawa dumą, dyplom uznania dla najlepszej debaty. Była członkiem zespołu, który w ocenie przedstawiciela Fundacji Polska Debatuje wykazał się najwyższym poziomem merytorycznym, kulturą wypowiedzi i zdolnościami krasomówczymi.    Drużynę Krystiana (i ich przeciwników) pochwaliła z kolei przewodnicząca jury za najbardziej burzliwą dyskusję. Inga i Krystian byli jedynymi bydgoszczanami podczas finału w Warszawie. Warto też zaznaczyć, że dołączyli do grona dwóch innych finalistek z naszej szkoły (w 2013 roku do stolicy dostała się Sandra Gill, a rok później Kasia Sowa). Serdecznie im gratulujemy, a Was zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.