PROJEKT „TAJEMNICE MONARCHII”
Opublikowano dnia 12-06-2016 o godz. 22:21
Opracowanie: JJ

W czwartek 2 VI w sali kinowej XV LO w Bydgoszczy odbyło się trzecie spotkanie w ramach nowego projektu pod nazwą ”TAJEMNICE MONARCHII” realizowanego przez nauczycieli języka angielskiego XV LO w Bydgoszczy: panią profesor Mariolę Kutyłę oraz pana profesora Jacka Jurkiewicza. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z historią monarchii w Wielkiej Brytanii oraz zaprezentowanie wielu ciekawych, niezwykłych i intrygujących faktów, anegdot oraz wspomnień dotyczących brytyjskich władców.

Każde spotkanie składa się z wykładu audiowizualnego dotyczącego konkretnego władcy, pokazu filmowego związanego tematycznie z konkretnym monarchą oraz panelu dyskusyjnego prowadzonego po zakończeniu projekcji filmu.

Podczas trzeciego spotkania uczniowie z klasy I, II i III Gimnazjum w Ostromecku wysłuchali prezentacji dotyczącej życia Diany Spencer, księżnej Walii. W trakcie prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się wielu fascynujących faktów dotyczących dzieciństwa księżnej Diany, kulis jej burzliwego związku z Karolem, księciem Walii zakończonego rozwodem, a także jej działalności charytatywnej.

Uczniowie mieli również okazję obejrzeć film w reżyserii Shekhara Kapura pt. „Elizabeth: Złoty Wiek” opowiadający o losach królowej Elżbiety I. Jest to porywajacy obraz dworskiej etykiety, panujących na dworze angielskim stosunków, intryg oraz kwitnących romansów przedstawionych na tle mrocznego okresu historycznego, jakim dla Anglii był czas konfliktu z Hiszpanią i jej królem Filipem II.

Projekt został zainaugurowany w II semestrze roku szkolnego 2015/2016, został pozytywnie oceniony przez uczniów, jak i opiekunów i będzie kontynuowany w przyszłym roku.

Plakat pobrany ze strony http://www.filmweb.pl/Elizabeth.Zloty.Wiek