Obozy pierwszej pomocy dla uczniów z Bydgoszczy
Opublikowano dnia 02-06-2016 o godz. 21:15
Opracowanie: MC

W ramach projektu Strategia Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy, koordynowanego przez XV LO i Grupę Pierwszej Pomocy PCK, w maju odbyły się obozy pierwszej pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych. Instruktorzy pierwszej pomocy oraz pozostali członkowie GPP w ośrodku wczasowym WRZOS w Wielonku szkolili uczestników m. in. z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zaopatrywania ran, krwotoków, oparzeń oraz podstawowych algorytmów postępowania w takich wypadkach jak: omdlenie, padaczka, zakrztuszenie, ból w klatce piersiowej czy urazy kręgosłupa i głowy. Uczniowie przygotowują się do startu w październikowych Zawodach Pierwszej Pomocy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Bydgoszczy. W dwóch turach obozu udział wzięli uczniowie: II, VIII, XV, XX LO, Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2, Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 i 2. gimnazjum.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII zdjęć.