Wycieczka do biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
Opublikowano dnia 16-05-2016 o godz. 11:10
Opracowanie: B. Laskowska-Łepek, A. Zglinicka

W dniach 11i 12 maja 2016 roku biblioteka szkolna zorganizowała wycieczkę do książnicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dla klasy I Gim. nr 53 oraz klasy I C XV LO. Uczestnicy ciekawi byli nowej placówki kulturalnej w mieście. Wielkie wrażenie na nich wywarł już budynek z zewnątrz: swoją ogromną kubaturą i niecodzienną elewacją. Uczniowie zwiedzili m. in. Czytelnię Czasopism, Dział Wolnego Dostępu, po drodze oglądając czasową wystawę zbiorów M. Jeleniewskiego. W wypożyczalni prześledzili drogę książki z półki do czytelnika. Bardzo podobał im się wystrój wszystkich po­mieszczeń zaopatrzonych w wygodne biurka, pufy i sofy oraz wyposażenie w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Wszyscy zauważyli, że jest wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Wnętrza biblioteki jest nowoczesne, przestronne, jasne, przytulne i kolorowe. Książki pachną świeżą farbą drukarską, aż chce się tam zostać dłużej i poczytać.

Wycieczka na pewno poszerzyła wiedzę uczniów nt. obiektów kultury w Bydgoszczy.