„X Muza po angielsku” – IV spotkanie
Opublikowano dnia 12-05-2016 o godz. 06:45
Opracowanie: KM

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbyło się kolejne, czwarte już, spotkanie organizowane w ramach projektu „X Muza po angielsku”. Jego główną część stanowiły warsztaty traktujące o realizacji własnych amatorskich produkcji filmowych. Uczestnicy projektu -  uczniowie z Gimnazjum nr 2, 9, 23, 52 i 53 w Bydgoszczy oraz z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Ostromecku - dowiedzieli się jak napisać scenariusz, poprowadzić produkcję i jak pracować z „aktorami”.  Prowadzący warsztaty - pan Wojciech Hermanowski, związany niegdyś z TVP 1 oraz TVP Bydgoszcz – podpowiadał też jak właściwie oświetlić plan zdjęciowy, ustawić kamerę oraz jak prawidłowo zakomponować kadr, aby uzyskać jak najlepsze efekty.  W trakcie drugiej części spotkania gimnazjaliści poznali sylwetkę i twórczość Alfreda Hitchcocka, jednego z najlepszych i najbardziej wpływowych reżyserów w historii kina. Kolejne spotkanie w ramach projektu już w tym miesiącu.

Więcej zdjęć z tego spotkania w GALERII.