„Bydgoszcz – my home town” – finał konkursu
Opublikowano dnia 11-04-2016 o godz. 20:03
Opracowanie: KM

Dnia 6 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się finał VI edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Bydgoszczy w Języku Angielskim Bydgoszcz – my home town. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy, a jego organizatorkami są pani prof. Mariola Kutyła i pani prof. Izabela Włodarczyk. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie zdolności językowych młodzieży, jak również pogłębianie wiedzy o grodzie nad Brdą i umacnianie poczucia lokalnej tożsamości. Uczestników etapu finałowego VI edycji konkursu wyłoniono spośród prawie 140 uczniów 12 bydgoskich gimnazjów. W I etapie wykazali się oni największą wiedzą z zakresu historii, geografii, kultury oraz życia codziennego naszego miasta. Zadaniem finalistów było przygotowanie ustnej prezentacji w języku angielskim, połączonej z  prezentacją multimedialną, na temat Bydgoszcz dla młodych. Jak młodzi bydgoszczanie spędzają czas wolny? Co robią? W jakich miejscach spotykają się z przyjaciółmi? Tego właśnie można się było dowiedzieć od finalistów konkursu. Za umiejętności językowe oraz ciekawy sposób ukazania tematu nagrody otrzymali:

Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym finalistom serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII.