Zaproszenie dla naszych gimnazjalistów!
Opublikowano dnia 09-01-2016 o godz. 21:38
Opracowanie: LM

W najbliższą środę, 13 stycznia br. o godz. 9.00 rozpoczną się w naszej szkole warsztaty dziennikarskie.

Marek Chełminiak (Express Bydgoski) oraz Aleksandra Lewińska i Arkadiusz Wojtasiewicz (Gazeta Wyborcza) wprowadzą młodych słuchaczy w arkana swojego zawodu. Uczniowie poćwiczą wraz z dziennikarzami redagowanie różnych form prasowych, dowiedzą się, jak zrobić ładne i dobre zdjęcie, zobaczą też profesjonalne fotografie wykonane pod wodą. Na koniec spotkania czeka ich film – niespodzianka.

W dobie wszechobecnego hejtu, którego poziom moralny i językowy pozostawia wiele do życzenia… W czasie, gdy młodzi ludzie nie wyobrażają sobie dnia bez selfie:-), warto posłuchać profesjonalistów, którzy potrafią operować słowem i aparatem.

Zaproszenie kieruję do zainteresowanych uczniów naszych gimnazjów – 53 i 54 M.S. Jeśli masz ochotę wziąć udział w warsztatach, zgłoś się do mgra Michała Laskowskiego drogą elektroniczną (portal wymiany, e-dziennik) lub osobiście w najbliższy poniedziałek.

Serdecznie zapraszam!

Członkowie „Fabryki Słowa” z dziennikarzami podczas ostatnich warsztatów – XII 2014.