Dni Kultury Niemieckiej w ZS nr 5 MS
Opublikowano dnia 20-12-2015 o godz. 08:52
Opracowanie: Kamila Wiśniewska i Katarzyna Zaporska

W grudniu odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Niemieckiej. Imprezie tej towarzyszyły liczne konkursy zorganizowane przez nauczycieli języka niemieckiego. 10. grudnia uroczyście wyłoniliśmy zwycięzców tych konkursów. Oto oni.

W konkursie na najlepszy kalendarz adwentowy zwyciężyli następujący uczniowie:

I miejsce – Nicole Wójcik i Natalia Silkowska

II miejsce – Anna Trela

III miejsce – Karolina Majcherek

Wiersz pt. „Winternacht” najlepiej przetłumaczyły w tym roku dziewczęta:

I miejsce – Marta Frymark

II miejsce - Natalia silkowska

III miejsce – Marta Zięba

W konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych nagrodziliśmy następujących uczniów:

I miejsce – Julia Lewandowska

II miejsce – Hubert Wawrzyniak

III miejsce – Alicja Cichańska, Krzysztof Szkodziński oraz Wiktoria Zehner

Wyróżniliśmy również dwie prace plastyczne w kategorii „Wieniec adwentowy”

Autorkami tych prac były: Karolina Groszówka i Marta Frymark

pol-tech. Cały dochód ze sprzedaży wypieków przekazany został na cele charytatywne. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego kiermaszu. Bez Was nie byłoby to możliwe! Dziękujemy.

Więcej zdjęć można znaleźć w GALERII.