Dni Kultury Niemieckiej w naszej szkole
Opublikowano dnia 27-11-2015 o godz. 10:37
Opracowanie: ZK

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy w ramach corocznych Dni Kultury Niemieckiej, które odbędą się w dniach od 09.- 11. grudnia 2015r.  Imprezie tej towarzyszyć będą liczne konkursy do udziału w których gorąco zachęcamy.

PROGRAM IMPREZY

1. KOKNURS NA NAJLEPSZE TŁUMACZENIE WIERSZA – konkurs ten skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Należy przetłumaczyć wiersz z języka niemieckiego na język polski, zachowując przy tym jak najwięcej z treści oryginału. Przetłumaczony utwór należy dostarczyć do nauczyciela języka niemieckiego do 02. XII. Wiersz można otrzymać bezpośrednio od nauczyciela.

2. KONKURS WIEDZY O NIEMCZECH – 09.XII. zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I i II gimnazjum do udziału w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Konkurs ten będzie miał formę testu w języku polskim.

3. ADVENTKRANZ, ADVENTSKALENDER - konkurs o charakterze plastycznym skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły. W ramach tego konkursu należy wykonać przy pomocy dowolnej techniki plastycznej kalendarz lub wieniec adwentowy. Gotową pracę należy dostarczyć nauczycielowi języka niemieckiego (prace należy dostarczyć najpóźniej do 08. XII).

Ogłoszenie wszystkich wyników nastąpi 10. XII. podczas przerwy obiadowej, o godzinie 12.40 w sali nr 105

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Czekamy na was !!!