„X Muza po angielsku” – II edycja projektu
Opublikowano dnia 24-11-2015 o godz. 22:03
Opracowanie: KM

Dnia 18 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja II edycji warsztatów filmowo-teatralnych „X Muza po angielsku”. Celem przedsięwzięcia, przygotowanego z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych, jest podnoszenie poziomu nauczania języka angielskiego poprzez upowszechnianie filmu jako narzędzia edukacyjnego, łączenie nauki języka z formami teatralnymi oraz realizacja krótkiej formy filmowej.  W tegorocznej edycji projektu udział bierze młodzież z Gimnazjum nr 2, 9, 23, 29, 52 i 53 w Bydgoszczy oraz z Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku.

Podczas pierwszego z cyklu pięciu zaplanowanych spotkań uczestnicy projektu obejrzeli przedstawienie w języku angielskim pt. The History of England – Part 1. Tę nietypową lekcję historii Anglii, od czasów Rzymian do rządów królowej Elżbiety I, w zabawny i  interaktywny sposób zaprezentowała międzynarodowa grupa teatralna z Pragi - The Bear Educational Theatre. Gimnazjaliści uczestniczyli również w warsztatach pt. Making theatre, having fun, które poprowadzili aktorzy z Polski, Francji oraz Hiszpanii. Dzięki nim, uczniowie przekonali się, że aktorstwo to nie tylko ciężka praca, ale również świetna zabawa.

Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w styczniu.

Organizatorzy: prof. Małgorzata Kowalska, Mariola Kutyła, Joanna Pliszka, Izabela Włodarczyk, Jacek Jurkiewicz.

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.