Biegi przełajowe
Opublikowano dnia 18-10-2015 o godz. 18:55
Opracowanie: RM

W piątek 2 października na obiektach sportowych naszej szkoły przy ul. Piwnika Ponurego, odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w indywidualnych biegach przełajowych XXIII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszej dziesiątce najlepszych biegaczy znaleźli się: Kamil Wojtasik 6. m-ce – wśród gimnazjalistów (2000m biegu) i Monika Weitz 7. m-ce – wśród licealistek (1500m biegu). Tym samym zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego.

Natomiast 13 października rozegrane zostały sztafetowe biegi przełajowe. Dziewczęta biegły 10x800m, chłopcy 10x1000m. Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół nr 5 MS znalazła się na podium zajmując 3 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych! Licealiści zajęli 5 miejsce. Pośród gimnazjów chłopcy zajęli 4 miejsce, dziewczęta 5 miejsce.