II Multimedialny Przegląd Filmowy w Języku Angielskim
Opublikowano dnia 01-07-2015 o godz. 10:25
Opracowanie: KM

Dnia 24 czerwca w sali kina Jeremi odbył się II Multimedialny Przegląd Filmowy w Języku Angielskim. Był on  jednocześnie zwieńczeniem I edycji projektu "X Muza po angielsku" organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy: panią prof. Małgorzatę Kowalską, panią prof. Mariolę Kutyłę, panią prof. Joannę Pliszkę, panią prof. Izabelę Włodarczyk oraz pana prof. Jacka Jurkiewicza.

Adresatami Multimedialnego Przeglądu Filmowego w Języku Angielskim byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ich zadanie polegało na przygotowaniu  10-minutowego filmu utrzymanego w konwencji kina akcji i nakręconego na podstawie własnego scenariusza. Do etapu finałowego konkursu kapituła przeglądu zakwalifikowała filmy nadesłane przez uczniów z: Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej,  Gimnazjum nr 9 (4 filmy),  Gimnazjum nr 29,  Gimnazjum nr 32, Gimnazjum nr 52 oraz z XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Oceniając oryginalność projektu, jakość techniczną, grę aktorską oraz poprawność i płynność językową jury etapu finałowego II Multimedialnego Przeglądu Filmowego w Języku Angielskim przyznało:

I miejsce  - Gimnazjum nr 29 - film pt. „The Revange”,

II miejsce - Gimnazjum nr 9 w Bydgoszczy - film pt. „It’s not my fault”,

III miejsce - XV Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy - film pt. „Cosa Nostra”.

Serdecznie gratulujemy!!!

Więcej zdjęć znajduje się w GALERII.