II MULTIMEDIALNY PRZEGLĄD FILMOWY W JĘZYKU ANGIELSKIM
Opublikowano dnia 25-06-2015 o godz. 12:21
Opracowanie: JJ

W środę 24 czerwca w sali kinowej XV LO w Bydgoszczy odbył się II Multimedialny Przegląd Filmowy w Języku Angielskim będący jednocześnie Finałem I Edycji Projektu "X Muza po angielsku" organizowanego przez nauczycieli języka angielskiego z XV LO w Bydgoszczy: Panią Małgorzatę Kowalską, Panią Mariolę Kutyłę, Panią Joannę Pliszkę, Panią Izabelę Włodarczyk oraz Pana Jacka Jurkiewicza.

Uczniowie, którzy zgłosili swój udział w II edycji przeglądu mieli za zadanie na podstawie samodzielnie napisanego scenariusza nakręcić 10-minutowy film w języku angielskim w konwencji kina akcji.

Spośród nadesłanych filmów kapituła przeglądu wybrała 10 filmów finałowych:

* film pt. "Uma's Diary" nakręcony przez uczniów Zespołu Szkół im. Celestyna Kamińskiego w Dąbrowie Chełmińskiej, * film nakręcony przez uczniów Gimnazjum Nr 29 z Zespołu Szkół Nr 16 w Bydgoszczy, * film nakręcony przez uczniów Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego, * filmy: "Babysitter", "It's Not My Fault", "See You Later" oraz "The Rangers" nakręcone przez uczniów Gimnazjum Nr 9 w Bydgoszczy, * film "Killer Basement" nakręcony przez uczniów Gimnazjum Nr 32 w Bydgoszczy, * film "Absent" nakręcony przez uczniów Gimnazjum Nr 52 w Bydgoszczy, * film "Cosa Nostra" nakręcony przez uczniów XV LO w Bydgoszczy.

Gratulujemy finalistom!